Kukláči vo štvrtok opäť prečesali Kolárovo, odkiaľ pochádzajú zadržaní vrahovia Jána Kuciaka s jeho snúbenice. Po celodennej akcii si odniesli jeden predmet. Majú nový dôkazový materiál?

Vo štvrtok sa v Kolárove konala ďalšia akcia kukláčov. Skupina policajtov, ktorá prišla na označených aj neoznačených policajných autách, sa zdržiavala na hrádzi medzi Kolárovom a Dedinou Mládeže. Neobvyklý rozruch spozorovali podľa informácii TVnovín miestni obyvatelia. Markíza sa pritom nedávno rozhodla odvysielať dokument o vražde novinára a jeho snúbenice, čo vyvolalo kontroverzné reakcie divákov. 

Večer napokon dorazili na miesto aj kolárovskí hasiči, ktorí dostali jasný príkaz. Vypíliť strom medzi hrádzami. Časť kmeňa napokon naložili do odťahového auta a odišli. Odpoveď na otázku, či mala táto akcia súvislosť s vyšetrovaním dvojnásobnej vraždy, prišla napokon od hovorkyne Úradu špeciálnej prokuratúry Jany Tökölyovej: “Boli vykonávané úkony týkajúce sa trestnej veci úkladnej vraždy. Vzhľadom na to, že vo veci prebieha naďalej  prípravné konanie, nebudeme uvádzať žiadne podrobnosti, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie.”

Zdroj televízie Joj uviedol, že v dodávke sa mal nachádzať aj jeden z obvinených a zrejme si na tomto strome nacvičoval streľbu. Okrem policajnej akcie došlo v prípade vyšetrovania vraždy aj k ďalšej zaujímavej udalosti. Šéf spravodajskej jednotky NAKA Pavol Vorobjov bol potom, ako sa priznal k lustrovaniu Jána Kuciaka v databáze na pokyn Tibora Gašpara, preložený na inú policajnú súčasť, hoci sa zatiaľ nevie, kam presne.

Kukláči prečesali Kolárovo, z ktorého si mali odniesť časť stromového kmeňa
Z Kolárova pochádzajú obvinení v prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Tv Markíza