Každoročne informujeme o tragických udalostiach, kedy rodičia zabudnú svoje dieťa počas letných horúčav vo vozidle. V mnohých prípadoch je ich chyba, žiaľ, fatálna. Zabudnúť dieťa vo vlaku je však novinkou. Muži zákona sa tak museli zaoberať prosbou zúfalého otca.

Muž cestoval 1. novembra vlakom na trati Bratislava-Dunajská Streda, pričom vystúpil na železničnej stanici Miloslavov. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by vo vlaku nezabudol svoju vlastnú dcérku. Potom, ako si to uvedomil, zalarmoval políciu, ktorá spolupracovala s pracovníkmi železnice.

Dievčatko sa napokon podarilo nájsť, pričom bolo sprevádzané až do železničnej stanice Orechová Potôň. Tam si ju prevzala výhybkárka, ktorá ju usadila vo svojej kancelárii. Do príchodu polície jej robila spoločnosť a snažila sa ju upokojiť.

Muži zákona následne dieťa previezli do Miloslavova, kde sa stretlo so svojím otcom. ,,Upozorňujeme rodičov a ostatných, ktorí cestujú s malými deťmi, aby ich mali neustále pod dohľadom a aby sa riadne uistili, že počet detí pri nastupovaní sedí s počtom detí pri vystupovaní,“ upozornila polícia na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR  |  Foto: Pixabay, FB/Obec Miloslavov