Muži zákona sa momentálne zaoberajú ďalšou snahou podvodníkov okradnúť Slovákov, pričom sa rozhodli zneužiť meno Slovenskej pošty. Mnohí občania si tak v rýchlosti nemusia uvedomiť, že ide o nastražený podvod a veľmi ľahko prídu o peniaze.

Príslušníci policajného zboru vyšetrujú falošné e-mailové správy, kde pisateľ žiada zaplatenie poštovného za balík, ktorý sa nachádza na pošte. Vo väčšine prípadov ide o 2,99 eura alebo 4,99 eura. Výnimočne ide aj o väčšie sumy. Správy sú označené hlavičkou Slovenskej pošty, ktorej logo sa nápadne podobá na to originálne.

Oslovený človek pri zaplatení zadá všetky údaje z platobnej karty, vďaka čomu sa páchateľ dostane do účtu poškodeného a ukradne mu značnú finančnú hotovosť v stovkách eur. ,,Polícia vyzýva občanov, aby na takéto podozrivé e-maily nereagovali a na zaslané správy neodpovedali a už vôbec nie, aby posielali cudzím osobám svoje prístupové údaje k svojím bankovým účtom,“ uvádzajú muži zákona na sociálnej sieti.

Na nekalé praktiky zareagovala aj samotná Slovenská pošta, ktorá upozorňuje klientov, že nikdy neposiela e-mailom link na zaplatenie určitej čiastky zásielky. ,,Odosielateľom týchto mailov nie je Slovenská pošta. Ide o podvod,“ upozorňuje Slovákov.

Varovanie polície i Slovenskej pošty

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR-Nitriansky kraj  |  Foto: FB/Polícia SR-Nitriansky Kraj, Polícia SR, Slovenská pošta, a.s.