Na podnet niekoľkých nahnevaných divákov, začala polícia vyšetrovať prípadný podvod v audiotextových súťažiach, ktoré vysielajú komerčné televízie.

[sociallocker]Presne sedem mesiacov trvalo polícii, kým uzavrela prípad podozrenia z podvodu v audiotextových hrách. Vyšetrovatelia dôkladne preskúmali softvér na výber súťažiacich, porovnávali databázy výhercov či sa pozreli i na to, ako boli súťaže ziskové.

Ako informuje portál sme.sk, trestné stíhanie bolo nakoniec pozastavené a podvod sa polícii nepodaril odhaliť. Nie je preto potrebné danú vec postúpiť na ďalšie prešetrenie.

Na YouTube sa však už pred nejakým časom objavilo video, v ktorom je viac než jasné, že televízia má všetko dokonale premyslené. “Video ukazuje ako funguje kvíz na TV8, dovolá sa tam iba dohodnutý človek (pravdepodobne zamestnanec TV8), ktorý naschvál odpovedá nezmysli aby motivoval ostatných aby telefonovali. Je počuteľné že sa jedná o jeden a ten istý hlas hoci sa snaží zmeniť tón alebo prízvuk. Bežní človek sa nemá šancu dovolať do štúdia, ale za každé zavolanie sú mu účtované 2€. Až na konci cca 3. hodinového kvízu keď výhra klesne na minimum, prepoja do štúdia skutočného volajúceho, ktorý získa 100€,” uvádza sa pod videom, z ktorého je jasné, že naozaj ide o toho istého človeka. Tak ako to v skutočnosti je s týmto typom súťaží?

https://www.youtube.com/watch?v=meUBfrLX5RY

Zdroj: sme.sk | Foto: YouTube
[/sociallocker]