Polícia Slovenskej republiky sa už takmer tri mesiace pýši titulom jedného z najzaujímavejších slovenských profilov sociálnej siete Instagram. V prvom ročníku súťaže Social Awards, kde boli na základe hlasovania fanúšikov vybraté rôzne profily v mnohých kategóriách, sa Polícia, Zomri a Emefka dostali medzi tri najlepšie stránky komunít. Aj keď si titul odniesla populárna ironická fanpage Zomri, polícia svoj profil aj naďalej šperkuje a ľudí zabáva trefnými hláškami.

Blíži sa vianočný čas plný jedla, pohody, rozprávok, internetových nákupov a online hostí na obrazovkách tabletov či počítačov. Polícia si tento čas plný združovania sa nenechala ujsť a na sociálnych sieťach zverejnila výzvu na dohľadanie ich vytúženého “hosťa k štedrovečernému stolu”.

Štátny orgán zároveň dodáva, že vtipné spracovanie serióznej témy vyberá z dôvodu potreby oslovenia čo najväčšieho publika: “Užívatelia sociálnych sietí organicky zdieľajú, komentujú a reagujú na statusy, ktorých súčasťou je humorná zložka. Štandardné texty písané formálnym štýlom si nedokážu získať porovnateľnú pozornosť.” Status sa stretol s pochopením a komentáre pod fotografiou hľadaného zločinca hlásia úspešný štart misie zaevidovania textu čo najširšiemu spektru verejnosti. Čo na tento prístup polície hovoríte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj | Foto: IG/policiaslovakia