V priebehu uplynulého mesiaca pobúril celé Slovensko incident z vlaku, kedy sa mal priamo pred cestujúcimi obnažovať a ukájať neznámy muž. Aj keď spočiatku polícia nepoznala identitu páchateľa, len pred okamihom občanov informovala, že výtržníka stotožnila!

Polícia Slovenskej republiky sa v posledných dňoch zaoberala medializovaným prípadom, ku ktorému došlo v jednom z vlakov smerujúcich do Bratislavy. V tzv. veľkopriestorovom vozni sedel okrem iných aj mladý muž, ktorý neváhal a priamo medzi cestujúcimi sa obnažil a začal sa uspokojovať. Na základe audiovizuálneho záznamu, natočeného maloletou tínedžerkou, začal konať štátny orgán, pričom ten napokon páchateľa incidentu stotožnil.

„Začal sa na mňa usmievať, zrazu si začal pchať ruky do nohavíc. Už som vedela, že je zle. Snažila som sa to ignorovať, ale potom sa na mňa začal škeriť a vytiahol svoje náradičko,“ napísala traumatizovaná študentka na sociálnej sieti. Ako dodala, počas predmetného malo prejsť cez uličku minimálne 10 dospelých osôb, kým páchateľ sa po celý čas usmieval a napokon sa utrel do trička.

„Železniční policajti sa prípadom začali ihneď zaoberať, pričom aj na základe medializovania tohto prípadu sa im podarilo v krátkom čase stotožniť tohto muža. Po vykonaní potrebných úkonov vzniesol poverený príslušník Odboru železničnej polície v Bratislave obvinenie z prečinu výtržníctva 35-ročnému Lukášovi O. z okresu Topoľčany,“ priblížila polícia. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí mužovi za toto konanie trest odňatia slobody až na tri roky. Obvinený je momentálne stíhaný na slobode.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/stop_catcalling_now