Vydať sa tento rok na zahraničnú letnú dovolenku nebude jednoduché, no mnohí Slováci sa mora a piesočnatých pláží odmietajú vzdať. Potvrdzuje to aj najnovšie upozornenie mužov zákona, ktorí sa rozhodli ľudí motivovať, aby si všetko nenechali na poslednú chvíľu.

Polícia v posledných dňoch zaznamenala obrovský nápor dovolenkárov, ktorí si vybavujú cestovné doklady. Dokonca bol prekonaný aj 6-ročný rekord, keďže v jeden deň bolo vydaných 5 318 pasov a z toho 750 z nich bolo vydaných expresne.

Je zrejmé, že po uvoľnení protipandemických opatrení na hraniciach sa záujem vycestovať do zahraničia rapídne zvýšil. ,,Na porovnanie, v máji 2020 sa vydalo 8 709 pasov, o rok neskôr v máji 2021 – 39 927 pasov,“ vysvetlila Lucia Hurajtová z Kancelárie ministra vnútra SR pre televíziu RTVS.

Muži zákona sa tak obávajú, že žiadosti o vydanie pasov sa budú kopiť. ,,Nenechávajte si vybavenie pasu na poslednú chvíľu, už teraz čelíme obrovskému náporu dovolenkárov,“ uvádzajú na sociálnej sieti. Polícia zároveň odporúča Slovákom, aby si overili epidemiologickú situáciu v cieľovej krajine.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR, spravy.rtvs.sk  |  Foto: FB/Polícia SR, depositphotos.com