Slovenská polícia upozorňuje všetkých užívateľov sociálnej siete Facebook, aby boli mimoriadne opatrní. Podvodníkom sa totiž podarilo vynájsť nový trik, ktorému už naleteli tisícky našincov. Ide o rafinovaný spôsob, ako získať vaše osobné údaje!

Mnohým Slovákom pristála v schránke na sociálnej sieti Facebook pošta, ktorá má byť od vášho priateľa. V nej sa uvádza ,,šokujúca“ správa, ktorá má vyvolať zvedavosť, v dôsledku čoho kliknete na link či webovú adresu. ,,Ak tak spravíte, systém vás presmeruje na ´prihlasovaciu´ stránku Facebooku, kam by ste mali zadať váš e-mail a heslo. Ak tak spravíte, útočníkovi (ktorý je zo zahraničia) odovzdáte plnú kontrolu nad vaším účtom,“ vysvetľuje polícia.

Podľa mužov zákona sa podvodníci následne dostanú k vašim prihlasovacím údajom, vďaka čomu môžu rozposielať správy priateľom, ktorých máte na Facebooku, vo vašom mene. Ak ste na link predsa len klikli, policajti radia, aby ste si okamžite zmenili heslo. Zabránite tak tomu, aby bol váš účet zneužitý.

V prípade, ak boli odoslané vašim priateľom správy bez vášho vedomia, dajte im vedieť. Najlepšou možnosťou je zverejniť varovanie priamo na profile. Taktiež si môžete nastaviť dvojstupňové overovanie. ,,V nastaveniach na Facebooku si môžete nastaviť spôsob prihlasovania na nových zariadeniach tak, aby naň nestačilo len heslo, ale napríklad aj zadanie potvrdzujúceho kódu z SMS. K tej by podvodník nemal prístup – je spojená výlučne s vaším mobilom,“ vysvetlili muži zákona.

Podvodné správy na Facebooku

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Hoaxy a podvody-Polícia SR  |  Foto: FB/Polícia SR