Po ôsmich rokoch sa Majstrovská sveta v ľadovom hokeji opäť uskutočnia na Slovensku. Naša krajina tak od 10. do 26. mája privíta tisícky fanúšikov hokeja, či už zo zahraničia alebo z rôznych kútov našej krajiny. Veľkolepá udalosť však dáva príležitosť podvodníkom, ktorí sa snažia zbohatnúť na úkor priaznivcov zimného športu.

Hokejové zápasy sa uskutočnia na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave a v košickej Steel aréne. Do predaja by malo ísť minimálne 430-tisíc vstupeniek, pričom Slováci majú možnosť kupovať si lístky už od minulého roka, keďže predaj prebieha v niekoľkých fázach.

Zrejme však nie je žiadnym prekvapením, že podvodníci sa rozhodli falšovať vstupenky a prostredníctvom rôznych inzertných internetových portálov sa ich snažia predávať. Každým dňom je situácia vážnejšia a na trestný čin upozorňuje už aj polícia. „Do obehu sa dostali falošné vstupenky, ktoré sa svojím vzhľadom a vyhotovením podobajú originálnym vstupenkám, nemajú však všetky potrebné identifikačné znaky. Je vysoká pravdepodobnosť, že na rôzne miesta na štadióne sú predané dve vstupenky,“ uvádza sa na facebookovej stránke Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave. Buďte preto obozretní!

Zdroj: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj  |  Foto: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj, Facebook/Slovenský hokej