one sad child sitting on the floor and holding her head in her hands

Polícia SR varuje všetkých občanov, aby ignorovali falošnú správu, ktorá v týchto dňoch vystrašila už množstvo Slovákov. Neznámy páchateľ má v mene Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny šíriť hoax o mafiánskej skupine, ktorá má unášať ľudí.

Uplynulý piatok varovala Polícia SR na svojej oficiálnej facebookovej stránke na hoax, ktorý sa po rokoch začal opätovne šíriť po Slovensku. Text mal údajne vydať pplk. JUDr. Jozef Mojžiš, ktorý občanov upozorňuje na možné únosy.

“Ak náhodou uvidíte dieťa, ktoré plače a kričí, že sa stratilo a vie adresu, nikam nechoďte!!! Zavolajte políciu, nech ona pomôže. V žiadnom prípade nevoďte dieťa na uvedenú adresu. Môžete sa stať obeťou únosu. Je tu nová medzinárodná, dobre organizovaná mafiánska skupina, ktorá unáša ľudí za výkupné alebo na orgány, pričom používa tento trik,” píše sa v údajnom varovaní, pod ktorým má byť podpísané Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

Správa, ktorá hovorí o organizovanej mafii a únosoch má byť podľa polície hoaxom, ktorý sa po Slovensku šíri už roky, avšak v posledných dňoch zložky zaznamenali jeho opätovné masové šírenie. „Zdieľajte to, prosím vás všade, lebo nestíhame odpovedať na súkromné správy,“ žiada polícia v komentári pod príspevkom.

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.