Polícia vyšetruje od stredy brutálnu vraždu, ku ktorej došlo v okrese Poprad. Dva dni po zločine pritom muži zákona zadržali istého Jozefa K., ktorý je zároveň aktívnym členom strany ĽSNS a ukazoval sa po boku Mazureka.

V stredu došlo v okrese Poprad k brutálnej vražde, pri ktorej prišiel o život Roman A. Nebohého muža mal viackrát bodnúť istý Jozek K., ktorý napokon prinútil manželku pomôcť mu s odstránením tela. „Jozef K. sa nevedel zmieriť so snahou svojej manželky o rozvod. Preto sa rozhodol na ňu zatlačiť brutálnym spôsobom. Jozef donútil svoju manželku, aby mu pomohla s odstránením tela. Takýmto spôsobom si ju chcel “zaviazať” do budúcna, aby od neho neodišla, lebo majú spoločné kriminálne “tajomstvo”. Jozef telo svojej obete hodil do potoka Mlynica, do ktorého blízkosti sa presunul autom,“ objasnila detaily zločinu polícia.

Zhrozená manželka teraz vystupuje v pozícii svedka a mužovo konanie nedokáže pochopiť. Jozefovi, ktorý je zároveň majiteľom pohrebníctva, hrozí za úkladnú vraždu pobyt za mrežami v trvaní 20 až 25 rokov. Aby toho nebolo málo, má ísť o aktívneho člena Kotlebovej strany ĽSNS. V minulosti mal vystupovať aj ako okresný predseda a na videách či fotkách sa objavil aj po boku Milana Mazureka.

Strana sa ale voči takémuto konaniu rázne ohradila: „Naša strana má nulovú toleranciu voči zlodejom a vrahom. Ak sú medializované informácie pravdivé, naša strana sa od takéhoto konania dištancuje,“ uviedol pre televíziu Markíza hovorca ĽSNS Martin Beluský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Televízia Markíza │ Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, YouTube/ĽSNS