Polícia Slovenskej republiky neustále upozorňuje občanov, aby boli pri využívaní automobilov v letných mesiacoch mimoriadne obozretní. Teplota vo vozidle sa totiž môže vyšplhať do závratných výšok, čo môže byť pre dieťa alebo zviera ponechané v odparkovanom aute rozsudkom smrti!

Hliadka obvodného oddelenia v Rimavskej Sobote len pred okamihom zasahovala na miestnom parkovisku, kde bolo na priamom slnku odstavené osobné vozidlo. V ňom sa nachádzal kňučiaci psík malého vzrastu, ktorý po chvíli upadal do mdlôb a nereagoval na ľudský hlas. Keďže sa príslušníkom polície nepodarilo skontaktovať s majiteľom vozidla ani opakovanými telefonátmi, rozbili okno a zviera vyslobodili.

Polícia pritom ešte pred letnými prázdninami ohlásila kampaň Nezabudni na mňa v aute, ktorou pripomína, aké nebezpečenstvá hrozia pri ponechaní detí či domácich maznáčikov v rozhorúčenom vozidle.

AKO POSTUPOVAŤ, KEĎ STE SVEDKAMI PODOBNEJ SITUÁCIE?

V prípade, že ste svedkom podobnej situácie, na otázku, či rozbiť sklo sa nedá odpovedať jednoznačne. Ako uvádza polícia, okrem toho, že môže dôjsť k najtragickejšej udalosti, a to smrti dieťaťa či k následkom na zdraví, občan na druhej strane riskuje, že sa dopustí protiprávneho konania poškodením cudzieho majetku a majiteľ vozidla môže žiadať súdnou cestou náhradu vzniknutej škody!

V prípade, že však ide o stav krajnej núdze v súlade so zákonnými podmienkami, občan môže postupovať aj takýmto spôsobom. „Ak je to možné a aj situácia to dovoľuje, treba zabezpečiť prítomnosť majiteľa vozidla, napríklad v nákupnom centre vyhlásiť cez informačný stánok alebo cez SBS službu. Ak si nevie sám poradiť, odporúčame zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112, kde je okamžite ponúknutá rada a pomoc ako postupovať,“ dodáva polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol