Minulý rok sme zdravotníkom tlieskali z balkónov po celom Slovensku a dnes ich polícia pokutuje. Také následky musia niesť záchranári, ktorí sa rozhodli poslancom “poďakovať“ priamo pred Národnou radou SR. Do celej kauzy sa najnovšie zapojil aj Boris Kollár.

Záchranári sa rozhodli včera (14. decembra) protestovať pred parlamentom, no celé stretnutie nazvali “Poďakovanie“ s poriadne ironickým podtónom. Podľa nich sa počas pandémie koronavírusu na nich zabudlo v súvislosti s odmenami či zvýšením platu. Navýšenie príjmu v roku 2022 o 34 eur považujú za urážku. ,,Sme sklamaní, unavení a totálne vyčerpaní. Vláda sa na nás vykašľala,“ povedal médiám prezident SKZZ František Majerský.

Na Slovensku však momentálne platí zákaz zhromažďovania nad šesť osôb, v dôsledku čoho pred Národnou radou SR zasahovala polícia. Muži zákona napokon zadržali Majerského aj viceprezidenta SKZZ Michala Weincillera. Prepustení boli po niekoľkých hodinách, no obom bude zrejme naparená vysoká pokuta.

V týchto chvíľach nie je známa presná čiastka, no za spáchanie priestupku na úseku verejného zdravotníctva sa môže uložiť pokuta až do 1 659 eur, nehovoriac o tom, že stále platí núdzový stav. Do celej kauzy sa najnovšie zapojil Boris Kollár, ktorý upozornil, že by sme mali byť vďační za to, čo pre nás záchranári robia a nie ich ešte pokutovať. Predseda parlamentu dal preto verejný prísľub, že obom mužom zaplatí pokuty zo svojich súkromných prostriedkov, keďže tieto finančné tresty by pre nich mohli znamenať pokazené Vianoce.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Celé vyjadrenie Borisa Kollára

Zdroj: FB/Sme rodina  |  Foto: FB/SKZZ, Sme rodina, YT/Pravda  |  Video: FB/Sme rodina