Marián Kočner (55) sedí približne šesť mesiacov z dôvodu obvinenia v kauze miliónov zmeniek. Nedávno bola podnikateľovi sprísnená väzba, keďže boli odhalené lístočky, tzv. motáky, ktorými mal dávať inštrukcie pre svoje oslobodenie. V odkaze dokonca padli mená ľudí z najvyššej politiky.

Prokurátor Ján Šanta nečakane žiadal pre Kočnera najprísnejšiu väzbu, známu aj ako kolúznu, aby nedokázal ovplyvňovať svedkov. Samotný prokurátor však neuviedol, prečo chcel zrazu sprísniť väzbu a čo ho viedlo k predmetnému kroku. Denník Nový Čas však prišiel s informáciami, že podnikateľ mal prostredníctvom svojho právnika posielať lístočky, tzv. motáky s inštrukciami, ako ho dostať na slobodu.

Podľa neznámeho zdroja mali byť odkazy predané bývalému novinárovi Petrovi Tóthovi. ,,Kočner cez svojho kamaráta Počiatka žiadal, aby Robert Kaliňák vplýval na ministerku Sakovú, aby vyšetrovanie viedla do neznáma. Rovnako v týchto listoch žiada Tótha, aby kontaktoval osobu označenú ako RF (t. j. Robert Fico), aby zistil, prečo zlyhal jeho človek na Ústavnom súde, ktorý rozhodol o jeho väzbe, a to konkrétne sudca Mojmír Mamojka,“ znejú slová, ktoré boli poskytnuté pre cas.sk.

Každá zo spomenutých osobností, samozrejme, odmietla, že by mala čokoľvek spoločné so súdnym procesom známeho podnikateľa, či so samotným Kočnerom. Všetci svorne tvrdia, že ide o pokus zdiskreditovať ich meno a prácu.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook