Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri sebe návykové látky v hodnote 20-tisíc eur. V piatok došlo k ďalšiemu incidentu, tentokrát u iného známeho slovenského rapera. Ten mal mať pri sebe len malé množstvo mari*uany na osobné užitie, ktoré navyše následne odôvodnil zdravotnými problémami.

Ako informoval pred pár dňami portál Regiony.zoznam, známy slovenský raper Michal Švehla alias Majself si zavaril na poriadny problém. V piatok v ranných hodinách ho mala zadržať polícia po tom, čo ho zastavila motorizovaná jednotka s cieľom kontroly vozidla. Raper mal okamžite uviesť, že je užívateľ mari*uany a hliadke sám odovzdal nádobu s rastlinou.

Správu potvrdil policajný hovorca Michal Szeiff. Po niekoľkých hodinách mala polícia umelca, ktorý žije v Malackách spolu s manželkou a synom, prepustiť. Majself napokon uviedol, že rastlinu užíva zo zdravotných dôvodov, keďže trpí Crohnovou chorobou. „Celá vzniknutá situácia ma veľmi mrzí. Predovšetkým kvôli mojej rodine a kvôli mojim fanúšikom. Na druhú stranu by som však bol nerád, keby sa celá situácia interpretovala nesprávne, pretože nie som žiadny drogový dealer, nie som žiadny kriminálnik, ani žiadny feťák,“ objasnil pre Topky.

Raper dodal, že Crohnova choroba ho trápi už tri a pol roka, pričom marihuana má potláčať niektoré symptómy. Je si však vedomý toho, že kvôli jeho zdraviu došlo k prekročeniu zákona: „Z toho trestnoprávneho hľadiska je to, samozrejme, neospravedlniteľné a z trestnoprávneho hľadiska ma to aj veľmi mrzí a na druhú stranu z toho ľudského hľadiska som sa len snažil pomôcť svojmu zdraviu a svojmu aktuálnemu stavu,“ poznamenal so slovami, že v danej chvíli trpel bolesťami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bratislava.zoznam.sk, topky.sk │ Foto: IG/majself_neptun