Pred dočasným útočiskom pre Ukrajincov, utekajúcich pred vojnou, došlo k nepríjemnému incidentu. Na vystrašené Ukrajinky ubytované v chate v obci Klokoč (okres Detva) mali v pondelok v noci z vozidla kričať neznáme osoby. Ženy z Ukrajiny privolali políciu.

Ako informuje na sociálnej sieti banskobystrická polícia, v pondelok v noci došlo k nepríjemnému incidentu v obci Klokoč v okrese Detva. Hliadka bola privolaná starostom dediny, ktorého kontaktovali vystrašené ženy z Ukrajiny, ubytované v tamojšej chate.

Pred chatou malo totiž v nočných hodinách zastaviť vozidlo s neznámymi osobami, ktoré začali po ženách z Ukrajiny vykrikovať. Utečenkyne pred vojnou im však nerozumeli a vystrašené kontaktovali pomoc. “Po príchode polície na miesto sa pri chate už vozidlo nenachádzalo. Hliadka prepátrala okolie, no žiadne podozrivé vozidlo nespozorovala. Okolie chaty bolo počas pondelkovej noci naďalej monitorované a budeme v tom pokračovať priebežne naďalej,” uviedla polícia.

Tá rieši incident ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Ukrajinky uviedli mužom zákona aj ďalšie podrobnosti o nočnej “návšteve”, tie však kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu nemôžu byť nateraz zverejnené. Bezpečnostní experti a analytici varujú, že na Slovensku môže k takýmto udalostiam dochádzať v súvislosti s príchodom Ukrajincov. Nedávno tiež Slováci fotili ukrajinské autá, na čo im polícia poslala ostrý odkaz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Polícia SR – Banskobystrický kraj