Potom, čo vláda zvýšila materskú, daňový bonus či platy v štátnej správe a na školách, sa rozhodla dopriať potešenie aj vlastným. Schválila totiž nový návrh, ktorý presťahuje najvyšších politických predstaviteľov do luxusných nehnuteľností za milióny eur.

Vláda nedávno zvýšila príspevok za materskú, daňový bonus a pridala aj zamestnancom v školstve či v štátnej správe. Pred pár dňami dokonca odsúhlasila zvýšenie príjmov pre slovenské opatrovateľky. Teraz sa ale rozhodla dopriať lepší život aj ľuďom zo svojich vlastných radov.

Vláda totiž schválila návrh, ktorý zabezpečí najvyšším politikom reprezentatívne bývanie za obrovské peniaze. Štát spolu zaplatí 7 miliónov eur za luxusné vily na Gorazdovej a Mudroňovej ulici, kde aktuálne do decembra 2019 sídli japonské veľvyslanectvo a do júla 2020 kórejské veľvyslanectvo, foto >>> TU <<<. Potom však nehnuteľnosti prejdú do užívania slovenského premiéra a predsedu parlamentu: “Je to veľmi elegantné riešenie,” uviedol pre Noviny minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák.

Otázku bývania si musí vyriešiť aj bývalý premiér Robert Fico, ktorý sa musel vysťahovať z bytu daňového podvodníka v Bonaparte. Momentálne sú už predané známej tvári, ktorá odkúpila hneď dva z nich. Podľa slov Lajčáka sa bude v budúcnosti riešiť aj otázka bývania prezidenta SR. Luxus, v ktorom majú najvyšší politici bývať, ale nepovažuje za prehnaný: “Ak je to dobré pre veľvyslanca, prečo by to nemalo byť dobré pre predsedu vlády. Veď si trošku vážme sami seba,” obraňuje nadštandardné bývanie politikov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: Facebook/Peter Pellegrini, Miroslav Lajčák, Pexels