Slovenskí politici sa väčšinu roka prihovárajú fanúšikom a voličom prostredníctvom politických či spoločenských tém. Sú však dni, kedy idú aj oni s kožou na trh a zdieľajú čosi zo svojho súkromného života. Takým bol aj Deň matiek, počas ktorého najznámejšie tváre politiky nešetrili láskou a dojemnými vyznaniami.

Svojej drahej mame poďakovala aj prezidentka Zuzana Čaputová: „Dnes chcem vzdať úctu všetkým našim mamám. Ja som každý deň vďačná za tú moju najlepšiu, akú si dokážem predstaviť. Za ten pocit bezpečia a lásky, ktorý ma sprevádza, aj keď s ňou práve nie som. Za to, že ma vždy podporovala ísť za mojim snom a za tým, čo si myslím, že je správne a férové. Rovnako sa snažím byť dobrou a láskavou mamou aj ja. Snáď sa mi to darí,“ napísala.

Minister Igor Matovič venoval svojej mame, ako aj všetkým ostatným dojímavú báseň Mama od Milana Rúfusa, kým predseda parlamentu Boris Kollár poňal svoj odkaz aj s dávkou humoru: „No ja to dnes budem mať náročné. Kým to obehám, ale moje prvé kroky viedli k mojej milovanej mamine… a rovnako želám všetkým mamám krásny sviatok a veľa, veľa lásky od nás, čo ste im dali život, vychovali ste nás, dali lásku a obetu,“ rozcítil sa multiotecko.

Súčasný premiér Eduard Heger rovnako poslal všetkým mamám nežné slová: „Na materskej láske je fascinujúca jej bezhraničnosť. Nemusíte o ňu bojovať, hoci nie je skúšanejšej ženy ako matka. V očiach matky ste syn či dcéra už navždy. Ďakujem svojej skvelej mamine za to, že pri mne vždy stála a vychovala ma. Moja veľká vďaka patrí aj manželke Lucke za všetko, čo robí pre naše štyri deti,“ odkázal. So svojou milovanou mamou sa odfotil aj expremiér Peter Pellegrini, ktorý jej venoval poďakovanie: „Všetkým mamičkám želám krásny sviatočný deň. Som veľmi vďačný za to, že tú svoju môžem stále objať a povedať jej, že jej ďakujem za všetko, čo pre mňa urobila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Igor Matovic, Boris Kollar, Eduard Heger, Zuzana Čaputová, Peter Pellegrini