Pád Hegerovej vlády, referendum 2023 a prichádzajúce predčasné voľby motivovali politické strany k príprave na predvolebnú kampaň. Jednej zo subjektov sa dokonca rozhodol spolupracovať s tzv. „politickým dinosaurom“ Mikulášom Dzurindom. To však nie je všetko!

Mikuláš Dzurinda počas svojej aktívnej politickej kariéry zastával funkciu ministra zahraničných vecí, dopravy a dvakrát bol premiérom. Dokonca bol predsedom štyroch politických strán. Zdá sa, že po rokoch v ústraní opäť vstáva z popola, keďže oznámil záujem o širokú spoluprácu s cieľom zlepšiť pomery na Slovensku a udržať jeho euroatlantickú orientáciu.

Na jeho výzvu zareagovala strana SPOLU-občianska demokracia. Šéf strany Miroslav Kollár už v pondelok (23. januára) podpísal s Dzurindom Memorandum o spolupráci. „Podpisom memoranda sme aj formálne potvrdili záujem a spoluprácu na založení spoločnej politickej platformy, ktorá bude spájať programovo blízke politické strany a hnutia – najmä na báze členov Európskej ľudovej strany – a bude otvorená pre odborníkov a autority z rôznych oblastí verejného života,“ vyhlásil Kollár.

To však nie je jediná novinka. Strana SPOLU totiž podala na ministerstve vnútra žiadosť o registráciu zmeny stanov strany s novým názvom. Aktuálne sa bude mimoparlamentný subjekt volať Modrá koalícia. V polovici februára sa má uskutočniť snem, kde má dôjsť k ďalším krokom v súvislosti s dohodou Mikuláša Dzurindu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/SPOLU-Občianska demokracia | Foto: FB/SPOLU-Občianska demokracia, TV Markíza, Pexels