Prídavky na deti, dôchodky či príspevky pre ľudí v núdzi porastú o pár smiešnych centov a platy poslancov, ktorí už teraz zarábajú tisíce mesačne, budú navýšené o stovky eur. Aj takýto je reálny obraz slovenskej politiky, pričom činitelia sa smejú obyčajným voličom doslova do očí.

Kým drvivá väčšina Slovákov žije doslova od výplaty k výplate, prípadne sú na nich uvalené exekúcie, politici si chrapúnsky mastia svoje tučné bankové kontá. Po niekoľkoročnom “veľkodušnom” zmrazovaní platov sa totiž tento rok zhodli na zvyšovaní, ktoré je doslova výsmechom tvrdo pracujúcim občanom, dôchodcom či učiteľom.

“Určite bude vlna rozhorčenia, s tým treba počítať. Pokojne by som mohol ľuďom povedať, aby sa opýtali mojich koaličných partnerov, ale nebudem to hovoriť. Treba tiež vedieť, že tieto platy sa roky nezvyšovali,” uviedol bez kúska hanby líder Most-Hídu Béla Bugár.

Dušan Jarjabek zo SMERu má svedomie čisté a zvyšovanie platov berie za samozrejmosť nasledujúceho roka. “Nejde o zvyšovanie platov, len sa to vracia do súladu so zákonom. Ich zamrazenie bolo prejavom dobrej vôle vzhľadom na vtedajšiu ekonomickú situáciu. Bavme sa už konečne o práci poslanca, platy sú len chrumkavá téma,” poznamenal.

K situácii sa okrem iných vyjadril i Vilo Rozboril

Ako sa zdá, politická situácie nepoburuje len tvrdo pracujúcich ľudí či občanov na pokraji biedy, ale znechutenie neskrýva ani obľúbený moderátor Vilo Rozboril. Prostredníctvom sociálnej siete zdieľal fotografiu s porovnaniami navyšovania platov politikov a “obyčajných” ľudí, k čomu dodal slová, ktoré sú na zaplakanie: “Ako hovoria: keď sa darí ekonomike, musia to pocítiť aj ľudia ?. Toto je ťažký cynizmus… Zdá sa, že V siedmom nebi bude ešte dosť dlho potrebné,” napísal znechutený moderátor Vilo Rozboril k aktuálnemu zvyšovaniu platov poslancov. Je normálne, že Slovákom musí miesto štátu pomáhať televízna relácia? Vyjadrite svoj názor v komentári i vy!

Ako budú rásť platy 2018 vs 2019

Foto: Facebook/NRSR, ViloRozboril