10. marca 2019 došlo k leteckému nešťastiu, pri ktorom zahynulo 149 cestujúcich a 8-členná posádka. Medzi obeťami boli aj manželka, syn i dcéra politika Antona Hrnku. V priebehu pár minút tak tragicky prišiel o celú rodinu. Po viac ako troch rokoch bolo konečne ukončené vyšetrovanie a spoločnosť Boeing pristúpila k odškodneniu pozostalých.

V osudné ráno sa v lietadle nachádzalo 157 osôb z 33 krajín. Vyšetrovanie malo preukázať, že lietadlu typu Boeing 737 zlyhal systém MCAS, ktorý vyhodnocuje údaje o výške a rýchlosti stroja. Bývalý člen strany SNS tak razom prišiel o manželku Blanku, syna Martina a dcéru Michalu.

Pôvodne mal politik dostať odškodné vo výške 394-tisíc eur, no túto ponuku mal odmietnuť. Na americkú spoločnosť Boeing podal žalobu: ,,Nemôže mi niekto zabiť celú rodinu a zostať nepotrestaný. Mňa nezaujímajú nejaké peniaze, čo ja s nimi bez rodiny,“ uviedol Hrnko pre cas.sk pár mesiacov po tragédii.

Súčasný poradca Borisa Kollára výrazne schudol a rozhodol sa svoje myšlienky zaplniť prácou. Prednáša o slovenských dejinách a 19. septembra krstil na Bratislavskom hrade svoju novú knihu s názvom ,,30 rokov s politikou“. Sám však pri krste nedokázal popísať, ako sa skutočne má. ,,To je ťažká otázka a nie je na ňu jednoduché odpovedať. Nechám si to pre seba,“ povedal pre plusku.sk.

S odstupom pár rokov napokon došlo k dohode aj medzi ním a spoločnosťou Boeing. Politik priznal, že nechce, aby po sebe iba “štekali“. Podľa najnovších informácií mala každá rodina vrátane exposlanca dostať po 144 500 dolárov (približne 146 195 eur).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, cas.sk  |  Foto: YT/Aktuality.sk, Twitter