Premiér Igor Matovič je po niekoľkomesačnej pandémií a nepopulárnych opatreniach neustálym terčom kritiky zo strany obyvateľov, ale aj opozičných politikov. Jeden z jeho vlastnej strany sa ho ale zastal a poskytol rozhovor aj so svojím názorom na predsedu vlády.

Igor Matovič sa každý deň ocitá pod paľbou kritiky, ktorá sa týka predovšetkým opatrení v boji s pandémiou. Nedávno mu naložila poradkyňa Sulíka, no spor má aj so samotným ministrom hospodárstva. Minister z jeho strany Jaroslav Naď má však vo svojom šéfovi jasno a pre Denník N priznal, že sa neobáva ani prípadného referenda: „Uvedomujem si klesajúci trend, a ten jednoznačne súvisí s covidom a so situáciou, v ktorej sú obyvatelia… Verím, že keď pominie covid, pominie aj negatívny trend… Nemám z referenda žiaden strach. Ľudia si uvedomujú, že alternatívou voči súčasnej vláde je vláda ľudí, ktorí majú zásadné problémy so zákonom, išlo o vládu s prepojením na mafiánov, ktorá zneužívala tajné služby a políciu,“ naložil opozícií.

Rovnako Naď zároveň ubezpečuje, že situácia ohľadne koronavírusu sa mení zo dňa na deň aj v susednom Rakúsku a nielen Slováci sa musia rýchlo prispôsobovať zmenám: „Videl som v televízii, ako jeden Slovák žijúci v Rakúsku hovoril o tom, ako je to v Rakúsku úplne rovnako. A je to tak všade, situácia sa mení vo všetkých krajinách, a tie na to reagujú zo dňa na deň.

Minister sa vyjadril aj k Igorovi Matovičovi a podľa jeho slov je slovník premiéra často adekvátny útokom na jeho adresu: „Čo má premiér dostávať donekonečna zauchá sprava aj zľava? Matovič komunikuje adekvátne tomu, ako sú proti nemu vedené útoky, lebo platí, že na hrubú dieru hrubá záplata…Ale áno, premiér, ja, aj iní robíme komunikačné chyby. No netvárme sa, že na druhej strane sú len tí slušní a priateľskí trpitelia,“ poznamenáva. Matovič sa podľa Naďa netají ani tým, že sa nechcel stať premiérom: „Poslednou vecou, po ktorej túžil, bolo stať sa premiérom. On je človek, ktorý mohol mať svätý pokoj, ktorý úspešne podnikal a mohol sa venovať rodine. Keď sa stal premiérom, robí to na 100 percent a buď sa to podarí, alebo nie,“ ozrejmuje.

Zdôrazňuje ale, že Matovič nikdy nehrá na voličov divadlo: „Môžete mu vyčítať čokoľvek, ale nie neúprimnosť. Čo cíti, to aj povie. A niekedy toho mám plné zuby aj ja. Robíte 20 hodín denne a spíte dve či tri. Keď sme robili plošné testovanie, nespali sme týždne,“ priznáva. Počas tohto obdobia by však koalícia ocenila, keby aj opozícií záleží viac na zdraví obyvateľov, ako na svojich percentách. „Prečo sa alternatívni politici, ktorí sa tvária, že sú fantastickou nádejou pre Slovensko, nesprávajú zodpovedne a nevyzývajú ľudí, aby sa išli otestovať, dodržiavali pravidlá a aby sa išli zaočkovať? Je to celé neférovo personifikované proti Igorovi… V prípade Pellegriniho, ktorý sa tvári ako slušná a konštruktívna alternatíva voči tejto vláde, som si nevedel predstaviť ani to, že spochybní testovanie a povie ľuďom, aby sa nedali očkovať. Toto je jeho katastrofa a zlyhanie,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  dennikn.sk│ Foto: Facebook/Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO, Igor Matovic