Robert Fico poskytol v posledných dňoch, vrátane ostrého duelu v markizáckej relácii Na telo, vyjadrenia o vojne na Ukrajine. Je presvedčený, že S-300 systém je kvalitnejší ako Patriot a opakovane hovorí o zaťahovaní Slovenska do konfliktu u východných susedov. 

Navyše sa ako jeden z prvých rozhodol zverejniť na sociálnej sieti informácie o prevoze systému S-300 na Ukrajinu, pričom išlo o utajovanú operáciu, ktorú schválila vláda. Na to, že by mohlo ísť o vyzradenie utajovaných skutočností, či dokonca vlastizradu, upozornil v denníku Sme aj novinár Filo.

Podobnú rétoriku zvolil v RTVS relácii O 5 minút 12 aj minister obrany Jaroslav Naď, ktorý odhalil, že Fico zverejnil fotky v čase, keď sa už nachádzal systém na Ukrajine. Domnieva sa však, že šéf Smeru ohrozil operáciu a rovnako ako Eduard Heger si kladie otázku, či to nemohlo byť na pokyn Moskvy.

Konať sa preto rozhodol Ján Benčík, poslanec NR SR za stranu SaS. Ten podal na Fica trestné oznámenie, o ktorom prehovoril na sociálnej sieti. “Podávame TRESTNÉ OZNÁMENIE na Roberta Fica pre podozrenie zo spáchania trestného činu vyzvedačstva podľa § 318 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestného zákona, trestného činu ohrozenia utajovanej skutočnosti podľa § 319 alebo § 320 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestného zákona, resp. trestného činu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti podľa § 353 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestného zákona,” ozrejmil. Fico navyše nedávno nechcel reagovať na otázky ohľadne svojho pobytu s Kaliňákom a priateľkou v Abú Zabí, pričom Kaliňák je advokátom obvineného Výboha, ktorý sa skrýva v neďalekom Dubaji.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Ján Benčík, RTVS │ Foto: Televízia Markíza