O osobe premiéra Igora Matoviča sa toho už veľa popísalo. Len málokto však tušil, aký je politik v spolupráci s kolegami a ako sa im po jeho boku funguje. Konečne to však prezradila známa tvár zo strany SaS a odhalila aj detaily o tom, ako sa premiér vysporiadal so svojou funkciou.

Igor Matovič je už niekoľko mesiacov vo funkcií premiéra, a hoci pravidelne zverejňuje vážne aj vtipnejšie statusy na sociálnej sieti, len málokto tuší, aký je naozaj. To, ako sa správa a ako sa s premiérom spolupracuje, sa rozhodol prezradiť Martin Klus zo strany SaS. Najprv ale objasnil, že konflikt ich strany s OĽaNO nebol až taký horúci, ako sa navonok javilo. „Ukázalo sa, že SaS je dôležitou súčasťou vládnej koalície, a myslím si, že aj Igora Matoviča by mrzelo, keby sme z koalície odišli,“ objasňuje pre Denník N.

Odhalil tiež, aký je Matovič, keď má spolupracovať so slovenskými či zahraničnými politikmi v rámci Európskej únie. „Pán premiér je veľmi bezprostredný typ človeka, to platí pre vnútornú aj európsku politiku. Snaží sa vytvoriť si vzťah s ostatnými lídrami aj humorom či netradičným prístupom. Mne osobne je to sympatické, pôsobí to ľudsky,“ prezrádza Klus, ktorý je s Matovičom kvôli európskej agende častejšie ako so svojimi straníkmi. Dodal, že premiér sa spočiatku obával komunikácie v anglickom jazyku, no aj v tom sa viditeľne zlepšuje. „Za posledné týždne sa veľmi zlepšil. Pokiaľ viem, má aj hodiny angličtiny. Musím ho pochváliť, nielenže všetkému rozumie, ale už aj dobre komunikuje,“ nešetrí chválou.

Na záver prezradil aj to, ako to bolo s Matovičovými SMSkami francúzskemu prezidentovi Macronovi, ktorými chcel poprosiť o pomoc v téme zrušenia platieb DPH, aby sa zabránilo podvodom. „Aj nás pán premiér prekvapil, že ešte počas samitu si začal esemeskovať s pánom prezidentom Macronom. Následne prebehla komunikácia na úrovni šerpov a potom aj na úrovni ministrov financií. Veci sa pohli,“ teší sa Klus. Aktuálne však Matoviča zaujímajú i financie na pomoc krajinám v čase koronakrízy. „To pána premiéra, pochopiteľne, zaujíma. Veľmi aktívny je aj pri téme boja proti korupcii a daňovým podvodom v rámci EÚ. Počas niektorých samitov sa ukázal doslova ako líder tejto témy,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Facebook/Martin Klus, Igor Matovic