Aktuálne dianie na politickej pôde intenzívne sleduje aj politický analytik Ján Baránek, ktorý v minulosti kritizoval protipandemické opatrenia, a taktiež vyčítal politikom, že otočili ľudí proti sebe. Najnovšie sa zameral na ministra financií, ktorého vyjadrenia ho poriadne nahnevali.

V našej spoločnosti rozhodne nepanuje dobrá atmosféra, pričom musíme sledovať žabomyšie vojny politikov, zatiaľ čo sa rapídne zvyšujú ceny potravín, energií i pohonných hmôt. Niet sa čo diviť, že hnev neskrýva ani známy politológ Ján Baránek, ktorého šokovalo nedávne vyjadrenie Eduarda Hegera. Podľa jeho slov spravila vláda všetko preto, aby sa masívnemu zdražovaniu vyhla.

Aby toho nebolo málo, tak Igor Matovič ešte viac prilial olej do ohňa. „Všetko to však zaklincoval minister financií, táto obluda a sociálny netvor. Keď povedal, že my DPH na potraviny nebudeme znižovať, lebo štát má menšiu stratu, keď ľudia chodia nakupovať do zahraničia, ako keby tú DPH na potraviny na Slovensku znížili,” povedal vo videu politický analytik, ktorému takýto spôsob rozmýšľania pripomína nacistov v súvislosti s koncentračnými tábormi.

Baránek je aj z tohto dôvodu presvedčený, že šéfa strany OĽaNO absolútne nezaujíma kvalita života občanov na Slovensku. Taktiež ho zaráža, že jeho kolegovia aj koaliční partneri sú ticho a nepostavia sa za ľudí. ,,On si dovolí povedať, že s verejnými financiami treba narábať opatrne, človek, ktorý vyhodil miliardu eur na nezmyselné celoplošné testovanie, po ktorom nám začala krivka úmrtnosti rásť strmo hore a na očkovaciu lotériu. Teraz zrazu nemá na zvyšovanie platov zdravotníkov, učiteľov a na zníženie DPH na potraviny. Matovič, ty smrad,“ odkázal verejne Matovičovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/RNDr. Ján Baránek  |  Foto: YT/zvtv, Dobro ľuďom, Twitter