Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou koalície prakticky od jej vzniku. Svedkami všetkých konfliktov sú nielen opoziční politici, ale aj občania i politológovia. Mnohí z nich neveriacky krútia hlavou nad udalosťami, ktoré sa stanú pri rokovaní vlády či samotného parlamentu.

V kuloároch sa čoraz častejšie spomína koniec vlády, keďže sa už Igor Matovič i Boris Kollár neraz vyhrážali odchodom z koalície. Politická situácia je však neustále vyostrená, v dôsledku čoho majú veľkú radosť predovšetkým opoziční poslanci. Majú tak dôvod na tvrdú kritiku či zorganizovanie protestov, kde si nedávajú servítku pred ústa.

Celé dianie na parlamentnej pôde sleduje aj politológ Roman Michelko, ktorý je presvedčený, že ďalších 22 mesiacov budú konflikty v koalícii ešte gradovať. ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale pustiť sa od kormidla nie a nie. Je to logické- veľmi dobre vedia, že je to pre nich konečná a záverečná,“ povedal vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

Známy publicista taktiež upozornil, že Slovensko v rámci Európskej únie bolo poslednou krajinou, ktorá prišla s protiinflačným balíkom. Jeho schválenie je však otázne, keďže Igor Matovič chce riešiť hospodársku krízu návrhmi, ktoré sú absolútne v nesúlade s filozofiou a pôsobením strany SaS. Sulíkovci totiž dlhodobo odmietajú zvyšovanie daní, pričom je to pre nich tzv. červená čiara, no minister financií by s takýmto riešením nemal problém.

Michelko sa domnieva, že práve takéto návrhy v parlamente spôsobia štádium klinickej smrti koalície, nie povalenie vlády. Podľa jeho slov sa tak už nič podstatné neschváli. Dokonca predpovedá, že Boris Kollár sa môže so zákonom o výstavbe štátnych nájomných bytov nadobro rozlúčiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Roman Michelko  |  Foto: YT/Roman Michelko, FB/Za ľudí, Roman Michelko