Klinika detskej hematológie a onkológie v Bratislave hľadá darcov krvi. Tú potrebujú pre dvojročnú Dorku, ktorá je tu hospitalizovaná. Pomôžte, prosíme, darovaním krvi alebo zdieľajte túto informáciu niekomu, kto môže pomôcť.

Klinika detskej hematológie a onkológie v Bratislave zverejnila pred niekoľkými hodinami oznam. Medzi Slovákmi sa hľadajú darcovia krvi, ktorí by boli ochotní pomôcť maličkej Dorke. Dorka Cserge sa narodila v roku 2017, má len 2 rôčky a už leží v nemocnici s akútnou lymfoblastovou leukémiou.

Kým začiatkom mesiaca sa pre dievčatko zbierali vrchnáčiky z PET fliaš, tentokrát potrebuje malá bojovníčka krv skupiny B Rh pozitív alebo 0 Rh negatív aj pozitív: “Prosíme darcov krvnej skupiny B Rh pozit. alebo O Rh negat. alebo pozit. o darovanie krvi malému dievčatku: Cserge Dorka, rok nar. 2017, klinika detskej hematológie a onkológie, Limbova 1, Bratislava. Potvrdenie o darovaní, prosím, pošlite na mail: nikoleta.bernathova@gmail.com ĎAKUJEM,” znie žiadosť.

Ak môžete darovať krv, pomôžte malej Dorke alebo túto informáciu zdieľajte niekomu z rodiny či známych, ktorí majú vhodnú krvnú skupinu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Som radca krvi, Anolli klub