Natálka má len šesť rokov, no koncom augusta sa stala obeťou hroznej nehody. Počas detského tábora utrpela vinou inštruktoriek rozsiahle popáleniny telíčka na 43 % povrchu. Otec dievčatka teraz prosí verejnosť o pomoc.

Natálka je 6-ročné dievčatko z Česka, ktoré strávilo koniec leta v detskom tábore v Rokycanoch blízko Plzne. Počas tábora sa 23. augusta rozhodli inštruktorky predviesť chemický pokus s horľavinami s názvom faraónov had, no ten sa skončil obrovským nešťastím. Došlo k popáleniu troch detí, pričom dve z nich sa podarilo ošetriť priamo na mieste.

Najhoršie skončila práve Natálka, ktorá bola prevezená v umelom spánku do nemocnice so 43 % popálenín II. stupňa a 20 % popálenín III. stupňa. Dievčatko má popáleniny na tvári, rukách, hrudníku a sú tak vážne, že bude nutná niekoľkomesačná hospitalizácia, množstvo chirurgických zákrokov, transplantácia kože a doživotné rehabilitácie. Jej stav je naďalej veľmi vážny a okrem zdravotných problémov a bolesti ju čaká aj neľahké začlenenie do spoločnosti.

Natálkin otec sa preto spolu s priateľmi rozhodol založiť finančnú zbierku pre dcérku, aby tak pomohol rodine vysporiadať sa s náročnou situáciou. Mama Natálky sa bude musieť okrem chorej dcérky postarať aj o malé dvojičky, ktoré aktuálne vychovávajú. „Maminka Natálky nebude môcť chodiť dlhodobo do zamestnania, jej silu bude potrebovať zranená dcérka, ale aj 3-ročné dvojičky, a tým príde rodina o značnú časť financií. Preto sa rodinní priatelia rozhodli otvoriť transparentný účet, ktorý by umožnil osloviť širší okruh ľudí. Ak je aj vo vašich možnostiach pomôcť, ďakujeme za každú jednu korunu. Číslo účtu je 4100329063/0800 a je vystavené na meno Václav Černý. Maminka, otecko, súrodenci, blízka rodina a priatelia,“ prosí o pomoc.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Pomáháme Natálce zpět do života