Celým Slovenskom otriasla v piatok napoludnie tragédia, kedy v 12-poschodovej bytovke vybuchol plyn. Polícia doposiaľ ohlásila minimálne päť obetí nešťastia, pričom na mieste stále zasahujú všetky záchranné zložky.

Záver pracovného týždňa bol mimoriadne tragický pre obyvateľov na Mukačevskej ulici v Prešove, kde len pred pár hodinami došlo k fatálnemu výbuchu. Na mieste momentálne zasahujú desiatky hasičov, záchranárov i policajtov, pričom plamene z explózie zachváliti vrchné poschodia i schodisko 12-poschodovej budovy.

“Svedkovia na mieste potvrdili, že niekoľko obyvateľov bytovky by sa malo nachádzať na streche budovy,“ uviedlo HaZZ, pričom polícia upozorňuje, že je vážne narušená statika celého paneláku. Pomocnú ruku ľuďom v núdzi sa momentálne snažia poskytnúť obyvateľom zničených bytov nielen Prešovčania, ale ľudia z celého Slovenska, ktorí na sociálnej sieti Facebook založili skupinu: „Pomôžme ľuďom z vybuchnuteho bytového domu v Prešove“.

Množstvo občanov sa ponúklo poskytnúť obetiam nešťastia strechu nad hlavou, pričom niektoré gastronomické prevádzky im ponúkajú jedlo zdarma. Okrem iného bol zriadený účet na pomoc, kde po zadaní variabilného symbolu môžete prispieť z akéhokoľvek kúta Slovenska.

„Volala som na mesto. Máme nosiť všetko na Volgogradskú 1 – stavebné učilište!!!
Oblečenie, deky a všetko balené jedlo, vodu, sušienky, krabičkové džúsy, balené pečivo, jogurt, syry – proste všetko čo je hygienicky zabalené
,“ napísala istá Slovenka na margo materiálnej pomoci. Okrem iného je však zberné miesto aj v Červenom kríži v Prešove či na Požiarnickej 17.

Ubytovanie

Strava

Materiálna pomoc

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<