Rok 2020 je náročný nielen pre podnikateľov a prevádzkarov, trpia aj zamestnanci a živitelia rodín, ktorí prišli o svoj každodenný príjem. Veľa z nich sa nachádza na hranici prežitia. 

Zmeniť by to chcel minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Ten v relácii O 5 minút 12 vyjadril možnosť, že by pracujúci v karanténe mohli byť finančne odškodnení. Tvrdí, že by to spolu s pandemickou PN mohlo vykryť úroveň čistej mzdy, na ktorú boli zvyknutí.

Diskusie o finančnom odškodnení sa aktuálne podľa Krajniakových slov realizujú, on však dúfa, že sa to podarí. „Tak, aby sa nestalo, že keď ostanú doma, tak im klesne príjem a budú mať problém,“ vysvetľuje Krajniak.

“Musíme pomôcť ľuďom, pretože keď sa stane, že dvaja ľudia pracujú a teraz musia zostať v karanténe – myslím rodina, dvaja manželia plus malé deti – tak dostávajú 55 % hrubého príjmu ako pandemickú PN,” vysvetľuje člen strany SME rodina. “Na marcovej schôdzi parlamentu by sme to schválili, s tým, že by to však platilo od 1. marca,” dodáva minister.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Pixabay, Instagram/ milan.krajniak | Zdroj: RTVS/ O 5 minút 12