Nahrávky Roberta Fica na chate pri Leviciach odhaľujú stále zaujímavejší obsah rozhovorov. Predseda Smeru sa vyjadril ku Kočnerovmu hnevu, pochválil sa odkazom od Žilinku o paragrafe 363, neohlásenou krádežou 50-tisíc eur, no napokon prezradil, ako mal pomôcť svojej priateľke a čakateľke na prokuratúru.

Na nahrávke Fico uviedol, že bol s priateľkou aj v Grécku, kde ho mal skoliť Covid. Okrem iných mimoriadne závažných informácií však padli slová aj o tom, ako mal Kataríne S., čakateľke na prokuratúre, pomôcť s bezpečnostným pohovorom na Národnom bezpečnostnom úrade, ktorý čaká uchádzačov v prípade, „ak sa v priebehu bezpečnostnej previerky zistili skutočnosti, ktoré by mohli byť prekážkou na vydanie osvedčenia alebo dôvodom na zrušenie platnosti osvedčenia“.

Podľa Denníka N z nahrávky z chaty vyplynulo, že Fico sa mal vo veci angažovať ešte pred uskutočnením zmieneného pohovoru. „Však ale čo tie k…y robia tej mojej kamarátke, mojej priateľke zase. Tak ide, mala by teraz ísť šiesteho či siedmeho októbra na prokurátorské skúšky – už záverečné. Tri roky je na prokuratúre, však viete. Nie? Čo urobili? Na 16. septembra ju predvolali na pohovor. Napísali jej, že majú informácie, ktoré ich oprávňujú zobrať jej previerku na dôverné, má previerku na dôverné, a že musí prísť a dôvodom je, že jazdí na aute, ktoré nám s*rie na hlavu,“ hneval sa pred Parom a Gašparom.

Napokon vyzradil, že všetko vybavil v priebehu pár minút: „Tak som sa pokúšal nejaké veci zistiť, najprv sa tvárili, že my sme tajný úrad, nikto nemôže nič povedať. No tak som hovoril, som Martinovi volal, ty vole, a ten do troch minút – ešte otázky mi prinesieš, jak a čo sa jej budú pýtať. Ale tvária sa, tvária sa a potom vám do troch minút úplne všetko porozprávajú,“ chválil sa napokon. Nevedno, či otázky pre priateľku zisťoval priamo na NBÚ, no úrad uviedol, že prípad Szalayovej preverí a informácie posunie parlamentnému výboru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Denník N