Všetci veľmi dobre vieme, že keď blízkeho človeka zasiahne zákerná choroba, každá pomoc je vítaná. Našťastie, na Slovensku sa nájde množstvo ochotných ľudí, ktorí nemajú problém darovať krv. Tento raz je však prosba ešte naliehavejšia, potrebná je totiž aj kostná dreň.

Na Facebooku sa šíri príspevok, v ktorom brat žiada všetkých ľudí o pomoc, aby získal pre svoju sestru Janu Loksikovú kostnú dreň. Ak môžete, pomôžte, prípadne aspoň zdieľajte, aby sa tento príspevok dostal k čo najväčšiemu počtu ľudí.

„Veľmi prosím všetkých priateľov, ktorí nemajú predsudky a neboja sa toho, o registráciu (info dolu). Moja mladšia sestra je s akútnou leukémiou v národnom onkologickom ústave na Klenovej a nevyhnutne potrebuje transplantáciu kostnej drene. ;-( A aj keď je extrémne nepravdepodobné, že by sa jej dala transplantovať práve Vaša kostná dreň (ja ako darca s najpravdepodobnejšou genetickou zhodou som pre ňu nevhodný), možno tým zachránite život niekomu inému. Prípadne krv B-, alebo krvné doštičky bez rozlíšenia krvnej skupiny (to sa bohužiaľ dá len v NOÚ na Klenovej v Ba). Prosím aj o zdieľanie. Ďakujem veľmi pekne.
Ak sa rozhodnete darovať krvné doštičky na NOÚ na Klenovej, prosím objednajte sa vopred na t.č. 02/59 378 765, písala mi pani z NOÚ – asi ich majú teraz dosť, ale možno bude treba darovať o týždeň (nedajú sa uložiť po odbere na viac ako 5 dni),“ znie prosba pre všetkých ľudí, ktorí by boli ochotní pomôcť.

Celý príspevok nájdete >>> TU <<<

Zdroj: Facebook | Ilustračná foto: Pixabay