Väčšina jej rovesníkov má maturitu pár rokov za sebou. Monika však nie. Vyťažená speváčka, ktorá maturovala na súkromnom gymnáziu ju nezvládla. Jednu časť si bude musieť zopakovať. 

[sociallocker]Monika Bagárová mala 13. septembra náročné chvíle. Vo svojich 22. rokoch ju čakal maturitný deň. Ten však nedopadol úplne najlepšie. Monika sa síce pochválila tým, že už má v podstate odmaturované, avšak jednu časť nezvládla. Monike nevyšiel didaktický test.

V Českej republike je to časť písomnej maturity z češtiny. Monika v ňom dosiahla iba 42 %. Znamená to, že sa jej nepodarilo v teste dosiahnuť ani 22 bodov z 50 možných. V máji ju tak čaká opravný termín. Bagárová sa však veľmi teší aj napriek tomu, že väčšine stredoškolákov sa podarí zmaturovať na prvýkrát. “Ale inak som to dala, je to za mnou. Teraz už len a len hudba,” hovorí speváčka.

Na súkromnom gymnáziu mala individuálny študijný plán, do školy nemusela chodiť každý deň. Speváčka sa snažila vysvetliť, prečo nezvládla celú maturitu. “Mala som zo všetkého také nervy. Stále som sa učila, do toho v Španielsku natáčala klip pre Japoncov, bolo to hektické. Samozrejme som si nevytiahla, čo som chcela,” povedala Monika pre český Blesk. No, dúfajme, že pred ďalším pokusom si predsa len doplní vedomosti zo svojho rodného jazyka.

Zdroj: Facebook, blesk.cz | Foto: Facebook, Instagram
[/sociallocker]