Drvivá väčšina ľudí sa narodí s menom, ktoré si so sebou nesú do konca svojho života. V slovenskom i českom šoubiznise však existujú výnimky, keď sa známe osobnosti z rôznych dôvodov rozhodli ignorovať to, čo sa nachádza v ich rodnom liste.

Peter Sklár

Najväčším prekvapením je zrejme slovenský herec, známy z komediálneho sériu Horná Dolná, Peter Sklár. Narodil sa totiž ako Peter Perďoch, čo bolo, samozrejme, priezvisko po jeho otcovi. Keď sa však rozhodol naplno venovať herectvu, jeho skutočné priezvisko považoval na horšie zapamätateľné. Herec si tak zmenil priezvisko po svojej mame, ktorá sa za slobodna volala Sklárová.

Lucie Bílá

Všetci ju poznáme pod menom Lucie Bílá. V rodnom liste má však napísané Hana Zaňáková, pričom sa česká diva priznala, že obe svoje mená má veľmi rada. Umelecké meno, ktoré sa malo lepšie „predávať“, jej vymyslel manažér Petr Hanning a nakoniec sa toto rozhodnutie ukázalo ako správne. Samotná speváčka dokonca uviedla, že Luciu Bílú berie ako svoju rolu na verejnosti.

Michal David

Spevák, známy vďaka legendárnemu filmu Discopříbeh, sa narodil ako Vladimír Štancl. Reč je o ,,hitmakerovi“ Michalovi Davidovi, ktorý si pseudonym vymyslel vďaka sestre Michaele a príbehu o Davidovi a Goliášovi. Meno si mal zmeniť kvôli problému v zahraničí, keď ľudia nevedeli vysloviť ,,Štancl“. Od roku 1978 má spevák svoje umelecké meno aj v občianskom preukaze, keďže mu nechceli vyplácať honoráre, keď sa preukázal ako Vladimír Štancl.

Bibiana Ondrejková

Herečka a obľúbená autorka detských kníh sa po príchode na svet volala Bibiana Pavelková. Dostala totiž priezvisko po svojom biologickom otcovi. Zmena však nastala, keď do jej života prišiel mamin priateľ, ktorý sa stal jej nevlastným otcom. Priezvisko si tak zmenila podľa jej jediného otca, Vladimíra Ondrejku (†72).

Dara Rolins

Je všeobecne známe, že Dara Rolins sa ako mladá slečna prezentovala ako Darinka Rolincová. Ani to však nebolo jej pravé meno. Donedávna mala totiž v rodnom liste zapísané meno Darina Gambošová. Jej dedko mal totiž priezvisko Rolinec, no stal sa sirotou, pričom si ho osvojila rodina Gambošovcov. Pred svojou smrťou však poprosil speváčkinho otca, aby sa vrátil späť k priezvisku Rolinec a rod tak mohol pokračovať.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/Peter Sklár, Instagram/dararolins_vermi, Instagram/luciebílá, YouTube, Instagram/michal_david_oficialni, joj.sk