Juraj Šeliga, Jana Žitňanská a Juraj Droba boli minulý týždeň pristihnutí denníkom Plus 7 dní v kaviarni, ktorá mala byť podľa aktuálne platných opatrení zatvorená a okrem toho bol porušený aj zákaz vychádzania po 21. hodine. Vyjadrenia politikov k tomuto činu boli prezentované, dnes je jasný aj konečný verdikt.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga zo strany Za ľudí oznámil odstúpenie z funkcie. Svoj odchod privlastnil k presvedčeniu vyvodenia zodpovednosti verejného činiteľa. Rovnako tak sa svojho postu predsedníčky parlamentného výboru pre sociálne veci vzdala aj Jana Žitňanská.

„Chcem sa týmto krokom a aj týmto postom úprimne ospravedlniť mojej rodine, kolegom v strane, ale aj mojím voličom. Mrzí ma, že som Vás svojím konaním mohol sklamať. Verím, že moju rezignáciu na ústavnú funkciu prijmete ako úprimný znak uznania chyby a mojej pokornej prosby o prepáčenie,“ reaguje Juraj Šeliga.

Podpredseda NR SR stretnutie v uzatvorenej časti reštaurácie ľutuje a priznáva, že takéto chovanie nie je v súlade s príkladným správaním sa verejného činiteľa. Juraj Droba svoje odstúpenie nepovažuje za opodstatnené a potom, ako sa ospravedlnil ľudu za porušenie opatrení, bude svoju funkciu bratislavského župana zastávať aj naďalej.

„Ospravedlňujem sa za porušenie večierky kvôli pracovnému stretnutiu s kolegami z parlamentu. Na stretnutie sme si mali zvoliť pôdu Národnej rady a bolo by všetko v poriadku. Dávam si ruku na srdce: bolo by mi úprimne ľúto, ak by sa týmto naštrbila vaša dôvera ku mne, mojej práci a práci môjho tímu pre Bratislavský samosprávny kraj. Na túto prácu som veľmi hrdý. Som rád, ak vnímate nadľudský výkon župy v boji s pandémiou od samého začiatku pred štrnástimi mesiacmi,“ napísal na sociálnej sieti Juraj Droba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Juraj Šeliga – Za ľudí, Juraj Droba