Zuzana Čaputová musela opäť vysvetľovať, či neporušila svojím konaním zákon. Po zverejnení istej fotografie sa ale bráni so slovami, že o tomto vôbec nemala ani tušenia.

Zuzana Čaputová musela len nedávno vysvetľovať, prečo mala slovenských hudobníkov na palube vládneho špeciálu. Po ospravedlnení prišla na rad ďalšia “kauzička”. Prezidentka, ktorá má na Slovensku aj svoju dvojníčku v politických radoch, sa totiž objavila na fotke, ktorou mohla porušiť zákon. Hlava štátu si počas predvolebnej kampane zašla do známej siete kaviarní Coffeeshop Company, kde sa nechala odfotiť so šálkou v ruke.

Pred pár hodinami ale kaviareň túto fotku zverejnila na svojom profile so slovami: “Aj pani prezidentka si užíva pohodovú atmosféru a kávička pritom nesmie chýbať.” Tým sa však vlastne prezidentka stala tvárou v reklame, čo je v rozpore so zákonom o ochrane verejného záujmu, ktorý zakazuje použiť tvár verejného činiteľa na reklamné účely.

Hovorca prezidentky Martin Strižinec ale všetko uviedol na pravú mieru: “Pani prezidentka pozná zákony a nikdy by nekonala v rozpore s nimi. Spoločnosť fotografiu použila svojvoľne, bez vedomia pani prezidentky. Bola upovedomená, aby ju ďalej vo svojej komunikácií nepoužívala a stiahla ju. Veríme, že v budúcnosti sa takémuto konaniu vyvaruje,” uviedol pre portál Topky so slovami, že fotka vznikla počas rozhovoru v kaviarni, ktorý prezidentka v tom čase poskytla.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: Facebook/Zuzana Čaputová, Instagram/zuzana_caputova