Progresívne Slovensko vyhralo europarlamentné voľby, minulý rok skončilo na výbronej druhej priečke v predčasných parlamentných voľbách. Jeho sila je výrazná a nečudo, že o vstup doňho budú mať nepochybne stále nové a nové tváre.

Je isté, že strana bude mať čoraz početnejšiu základňu, no ak o členstvo požiada nejaká známa tvár, je to niečo iné ako vstup nejakých mladíkov.

Rady Progresivneho Slovenska posilnil predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, ktorý do veľke politiky vstupoval po boku Igora Matoviča v strane OĽANO.

„V sobotu sme vyhrali voľby v každom krajskom meste a v približne 600 obciach a mestských častiach Slovenska. Je to dôkaz, že rastieme, a že ľudia oceňujú našu odbornú, dôraznú ale slušnú politiku. Je však pred nami ešte veľa tvrdej práce. Musíme sa čo najviac rozprávať s ľuďmi po celej krajine, a získavať čo najširšiu podporu. Len tak dokážeme zvíťaziť aj v komunálnych, župných aj národných voľbách, ktoré nás čakajú v najbližších rokoch,” zdôraznil líder PS Michal Šimečka.

Navyše poznamenal, že Viskupič je skúsený politik a úspešný predseda trnavskej župy, ktorý svoj mandát obhájil s ešte výraznejšou podporou. Hovoria za neho výsledky, je kompatibilný s hodnotami a víziou PS. Spoločne s ním ešte lepšie porozumieme potrebám obyvateľov Trnavskej župy, budeme s nimi v pravidelnom kontakte, a dokážeme efektívne riešiť problémy, ktorým čelia. V PS toho chystáme ešte oveľa viac. Rozrastáme sa o regionálne kancelárie po celom Slovensku, chystáme výjazdové zasadnutia nášho poslaneckého klubu, aj ďalšie personálne akvizície,” uviedol Šimečka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michal Šimečka (@michalsimecka)

Zdroj: Topky, IG/Michalsimecka | Foto: IG/michlasimecka