K strašnej udalosti došlo priamo pred budovou parlamentu. Ničnetušiaci poslanec prechádzal po chodníku so svojím kolegom, keď v tom na nich vystrelil neznámy muž. Poslanec napokon vyviazol so zraneniami, no jeho kolega, žiaľ, zomrel.

Strašná udalosť sa odohrala pred budovou argentínskeho parlamentu pred pár hodinami v Buenos Aires. Poslanec strany Argentina’s Radical Civic Union (UCR) Hector Olivares (61) sa prechádzal po chodníku v rušnej oblasti spolu so svojím zamestnancom Miguelom Marcelom. Z ničoho nič na nich začal strieľať neznámy muž.

Hoci sa poslancovi napokon nič nestalo a vyviazol len so zranením, jeho kolega Marcel také šťastie nemal a na následky strelných poranení zomrel. O otrasnom prípade informovala BBC so slovami, že polícia momentálne vraždu a postrelenie poslanca vyšetruje.

Muž, ktorý útočil, mal do incidentu ostávať v aute odstavenom pri parlamente už pol hodinu pred útokom. Páchateľ na poslanca zrejme trpezlivo čakal, keďže Olivares chodil v tomto čase na prechádzky pravidelne každý deň. Olivares sa angažoval v boji proti násiliu v súvislosti s futbalom, no nevedno, či práve jeho práca bola motívom útoku.

Video útoku na poslanca a jeho kolegu si pozriete na videu,  >>> TU <<<.

Zdroj: bbc.com │  Foto: YouTube/RT en Español