Poslanci zo strany OĽaNO na čele s Igorom Matovičom po odchode SaS z koalície napokon avizovali, že sa tešia na pokojné rokovania bez neustálych hádok, ktoré údajne vyvolával iba Richard Sulík. Je však zrejmé, že liberáli si pred pár mesiacmi určili cieľ, ktorý chcú dosiahnuť aj v parlamente.

Súčasťou ultimáta, ktoré zverejnila strana SaS, bol odchod Igora Matoviča z funkcie ministra financií. Bývalý premiér však odmietol opustiť svoje kreslo, a dokonca sa za neho postavili aj jeho straníci. Tejto ambície sa liberáli nevzdali ani po odchode z koalície.

Stačilo iba pár týždňov a podarilo sa im vyzbierať hlasy na odvolanie súčasného ,,financmajstra“. Okrem poslancov z SaS sa pod návrh podpísalo aj deväť poslancov zo strany Hlas-SD a nezaradení poslanci Tomáš Valášek (Progresívne Slovensko) i Miroslav Kollár (SPOLU-OD). Celkovo išlo o 32 podpisov, ktoré stačia na rokovanie v parlamente.

Reakcia zo strany Matoviča na seba nenechala dlho čakať. Podľa jeho vyjadrení ide o ďalší dôkaz, že sa saskári plánujú spolčiť s Hlasom, ktorý považuje iba za prezlečený Smer-SD. ,,Čakal som na tento deň, lebo je veľmi dôležitý. Je definitívnym potvrdením, že SaS sa po voľbách bez hanby spojí aj so smerákmi, ktorí 19 rokov organizovali, kryli a obhajovali všetky smerácke podvody… a ktorí sa len falošne na Hlas premenovali,“ napísal na sociálnej sieti. Mimoriadna schôdza sa má uskutočniť už budúci týždeň.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YT/Igor Matovič, HNtelevízia, FB/Igor Matovic