Poslanci hlasovali o potratovom zákone Záborskej: TAKTO to dopadlo!

Dátum:

Poslanci 6. októbra hlasovali o zákone o pomoci tehotným ženám, ktorý bol posunutý do druhého čítania. Včera (11. novembra) napokon opäť diskutovali o kontroverznom zákone, pričom v pléne nastali hádky, krik a urážky. Rozhodnutie však padlo!

Anna Záborská sa opäť pokúsila presadiť sprísnenie potratov, no schovala ho za zákon o pomoci tehotným ženám. V návrhu sa síce nachádzal príspevok pri narodení dieťaťa, núdzové bývanie pre tehotné matky aj priznanie tzv. kočíkovného pre štvrté dieťa v rodine.

Mnohých poslancov však nenadchli návrhy, ktoré výrazne obmedzujú prístup k umelému prerušeniu tehotenstva. Zákaz reklamy na dostupnosť potratov, zákaz reklamy na služby i tovary spojené s vykonaním potratu, predĺženie lehoty na rozmyslenie o podstúpení potratu či úprava formulára žiadosti o umelé prerušenie tehotenstva. To všetko sa nachádzalo v návrhu zákona, za ktorý tak poslankyňa orodovala.

Parlament napokon zákon na pomoc tehotným ženám nepodporil. Z prítomných 134 poslancov hlasovalo za 67 poslancov, 28 sa zdržalo a 38 poslancov bolo proti. V strane OĽaNO väčšina politikov zákon podporila okrem ôsmich a niekoľkí sa zdržali. Saskári boli spoločne proti, a dokonca aj Boris Kollár, Zuzana Šebová a Petra Krištúfková.

Ostatní poslanci zo Sme rodina návrh podporili. Smeráci sa väčšinou zdržali, no nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu so zákonom súhlasili, rovnako aj ľudia za ĽSNS. Okrem Alexandry Pivkovej podporila zákon aj strana Za ľudí. Janna Bittó Cigániková z neúspechu Záborskej sršala radosťou. ,,Ubránili sme ženské práva,“ napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk  |  Foto: FB/NR SR, Starokatolíci v Bratislave, Janka Bittó Cigániková-Fungujúce zdravotníctvo

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...