Mnohí zamestnanci majú vážny problém, keď si chcú zobrať čo i len jeden deň voľna. Vo väčšine prípadov sa im pred sviatkami nepodarí dostať dovolenku, aby mohli byť so svojimi rodinami. To však nie je prípad poslancov, ktorí si voľno jednoducho ,,odklepnú“.

Poslanci už teraz v posledných mesiacoch poriadne iritujú občanov, keďže sa parlament čoraz viac podobá na jeden veľký cirkus. Vizitku si zrejme nenapravia ani teraz, nakoľko si v piatok (29. októbra) spoločne odsúhlasili voľný deň. Schôdza sa oficiálne preruší 28. októbra po hlasovaní o 11.00 hod. a pokračovať bude až 2. novembra.

O rozhodnutí poslancov informoval predseda parlamentu Boris Kollár, pričom s voľným dňom súhlasili aj opozičné strany. Ide zrejme o jediný návrh, na ktorom sa zhodla koalícia i opozícia. Tentokrát sa však nemôžeme čudovať, aj keď poslanec za OĽaNO Michal Šipoš sa nechal počuť, že sú pripravení pracovať každý deň aj v noci. Jeho vyjadrenia padli ešte pred oficiálnym rozhodnutím poslaneckého grémia.

Peter Pellegrini odsúhlasenie voľného dňa odôvodňuje tým, že poslanci sú z rôznych kútov Slovenska, v dôsledku čoho sa musia presúvať. ,,Blíži sa sviatok, nebolo by dobré, keby parlament otravoval ľudí pred sviatkami. Nech sa Slovensko upokojí, nech je dopravná situácia normálna,“ povedal šéf strany Hlas-SD na tlačovej konferencií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/NR SR, Michal Bartek, Council of the European Union