Najdiskutovanejšou témou posledných dní je jednoznačne nehorázne zvyšovanie platov poslancov, ktorí si od januára plánujú prilepšiť o tisíc eur. Slováci sú z tohto kroku maximálne pobúrení a plánujú šokujúcu dohru!

Slovensko v posledných dňoch pobúrila informácia, ktorá nemá obdoby. Napriek tomu, že našich obyvateľov čaká zdražovanie energií a živoria s minimálnymi mzdami, poslanci sa po niekoľkoročnom zmrazovaní platov rozhodli prilepšiť si. A to nie hocijakou sumou, ale hneď tisíceurovkou.

Ich počin, proti ktorému hlasovalo len pár strán, však vyvolal búrlivé reakcie a k drzému kroku sa ostro vyjadril aj Vilo Rozboril: “Ako hovoria: keď sa darí ekonomike, musia to pocítiť aj ľudia. Toto je ťažký cynizmus…,” znejú jeho slová, ktoré doposiaľ zdieľali desaťtisíce ľudí. Slovákov ale zvyšovanie platov o 1 000 eur pobúrilo natoľko, že chystajú nečakanú dohru. Na internete sa objavilo Hnutie Žlté Vesty Slovensko, ktoré si za pár hodín získalo tisíce fanúšikov, ktorých počet stále rastie. Hnutie k nám dorazilo z Francúzska, kde sa ľudia búria proti zvyšovaniu cien pohonných hmôt, ale rozšírilo sa aj do ďalších krajín Európy.

Iniciatíva sa pritom nehlási ku žiadnej politickej strane ani mimovládnej organizácii a ich jediným cieľom je spojiť Slovákov za jednotný cieľ: “Ja osobne som obyčajný človek bez pozadia a napojenia na akékoľvek financie! Založil som túto stránku v domnienke, že ja, nepodstatný radový občan, naštartujem zvyšok! Nejde o majdan ani prevrat! Ide o to ukázať tým hore, že my budeme diktovať, ako to v tejto krajine bude fungovať a nie oni a ich sponzori! Som taký istý ako VY!” predstavil sa admin, ktorý zatiaľ ostáva v anonymite.

Očakáva sa, že toto hnutie by mohlo postupovať rovnako ako v ďalších krajinách a od žltých viest, ktoré si ľudia majú nechávať na palubnej doske auta, prejsť aj k aktivitám v uliciach. Na svojej facebookovej stránke zatiaľ sformulovali jasné požiadavky, ktoré chcú svojím pôsobením dosiahnuť: “My, občania Slovenskej republiky, odmietame zdražovanie cien plynu, elektriny, vody, odmietame zvyšovanie platov politikov, odmietame uľahčenie zamestnávania ekonomických imigrantov, žiadame demisiu ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka,” píše sa na stránke. Pridáte sa aj vy?

Zdroj: Facebook/Hnutie žltých viest Slovensko| Foto: Facebook, RTVS