Poslanci znova riešili gastrolístky: TAKTO to bude po novom!

Dátum:

Systém poskytovania stravných lístkov pre zamestnancov sa opäť stal diskutovanou témou v parlamente, pričom sa poslanci rozhodli pre ďalšiu zmenu. Zdá sa, že si vypočuli kritiku z radov zamestnancov i zamestnávateľov, v dôsledku čoho došlo k zmene novely Zákonníka práce.

Zamestnanci majú od 1. marca tohto roka možnosť vybrať si medzi stravovacími poukážkami alebo finančným príspevkom na stravovanie. Cieľom bolo postupné zrušenie stravných lístkov, no poslanci sa dopustili vážnej chyby. Stravné lístky boli totiž od daní oslobodené v plnej výšky, no hotovosť na zabezpečenie stravy sa sčasti zdaňovala.

Bolo tak jasné, že si drvivá väčšina zamestnancov vybrala gastrolístky, aby sa vyhla plateniu daní. Poslanci sa týmto problémom zaoberali dnes (26. októbra) v pléne, pričom došlo k zmene novely Zákonníka práce. Do výšky 55 % sumy stravného obe formy príspevku nebudú zdanené.

Do sumy 2,81 eura, čiže spomínaných 55 % aktuálnej základnej sumy stravného, bude po novom nezdanený gastrolístok, no taktiež finančný príspevok. Príspevok zamestnávateľa zo sociálneho fondu nad túto sumu bude naďalej nezdanený. Poslanec Marián Viskupič je presvedčený, že týmto nastavením nebudú negatívne ovplyvnené verejné financie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/NR SR, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...

Známa česká herečka mala NEHODU: Smutný pohľad na krásku!

Známa česká šoubiznisová dvojica je opäť terčom tituliek vo...