Opozičný poslanec za stranu Smer – SD svojim fanúšikom na sociálnej sieti oznámil neradostnú novinu. Nakazil sa koronavírusom a má potvrdený Covid. Politik je presvedčený, že jednou z možností, ako sa mohol nakaziť, je v parlamente.

Do možného nebezpečného šírenia nákazlivej choroby v parlamente sa obul pred časom aj Peter Pellegrini na tlačovej besede, keď oznámil, že podáva na Igora Matoviča a vládu trestné oznámenie. Na rovnakej tlačovke zároveň naňho začal vykrikovať Slovák, ktorý mu priamo pred kamerami odkázal, že tancujú na hrobe Lučanského. Blaha teraz uvažuje, že sa mohol nakaziť práve 28. 12. 2020, keď ho Smer vyslal na tlačovú besedu.

Hlasovania v NR SR priamo v parlamente s ostatnými poslancami sa pritom nezúčastnil, o čom svedčia slová Juraja Šeligu, ktorý uviedol, že Blaha konšpiruje, ako aj dostupné výsledky hlasovaní z tohto dňa. Bol však odfotený bez ochranného rúška na ulici medzi tisíckami protestujúcich a rovnako na Facebooku zdieľal, že bol 2. 1. 2021 zapáliť sviečku Milanovi Lučanskému v čase zákazu vychádzania, pričom k budove “húfne prúdili ľudia”. Len krátko pred Vianocami s Covidom zomrel jeho otec v nemocnici.

Ľuboš Blaha ale považuje za najväčšie riziko nákazy práve budovu parlamentu: “Mám Covid. A tuším, kde som ho dostal. V parlamente. Kvôli Matovičovej mimoriadnej schôdzi, kde nahnal nakazených poslancov,” uvádza so slovami, že prvé náznaky nachladnutia pocítil na Silvestra. “Samozrejme, mohol som Covid dostať aj inde, lenže problém je, že som v tomto období prakticky nikde inde nebol,” tvrdí. “Výsledok ich hromadnej parlamentnej nakazovačky z 28. decembra sa dostavil. Som dojatý, že som mohol byť účastný tohto mimoriadneho medicínskeho pokusu. Covid vo mne výska od radosti… No nič, teraz musím byť 10 dní v karanténe. Aj moja rodina. Cítim len drobné nachladnutie. Pred troma dňami som stratil čuch a kvôli tomu som šiel na PCR test,” dodáva

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Ľud vs. Blaha, Ľuboš Blaha, juraj Šeliga – Za ľudí, nrsr.sk