Poslanec strany ĽSNS Stanislav Mizík dnes čelil súdu za svoj kontroverzný status z roku 2017, v ktorom skritizoval Kiskov výber ocenených osobností kvôli židovskému pôvodu. Na Najvyššom súde padol pred pár minútami verdikt!

Poslanec za stranu ĽSNS Stanislav Mizík dnes čelil súdu po kontroverznom statuse, ktorý sa v roku 2017 objavil na jeho facebookovej stránke. Zaznela v ňom ostrá kritika Kiskom ocenených osobností, pričom spomínal aj ich židovský pôvod. Na Najvyšší súd sa vec dostala potom, ako Mizíka oslobodil v júli 2018 špecializovaný súd, no pokurátor sa odvolal a poslancovi hrozilo 3 až 5 rokov väzenia.

V utorok zaznel podľa informácii denníka Sme v sieni Najvyššieho súdu verdikt bez prítomnosti poslanca Mizíka, ktorý poslal na svoju obhajobu advokáta Tomáša Rosinu. Rovnaký advokát zastupoval aj stranu ĽSNS, ktorá pred pár mesiacmi čelila svojmu rozpusteniu. Poslanec pritom čelil obžalobe z výroby extrémistických materiálov, ich rozširovania a hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Pôvodne zastupoval Mizíka advokát Polák, no toho polícia obvinila z extrémizmu, keď u neho doma našli predmety so symbolikou fašizmu a fotku advokáta pózujúceho v nacistickej uniforme.

Súd ale politika napokon oslobodil so slovami, že sa nedá preukázať, či status zverejnil samotný poslanec, hoci sa objavil na jeho profile a Mizík sa v tej dobe voči statusu neohradil. Podľa sudcu ale mohol tieto slová napísať niekto iný, kto sa dostal do účtu súdeného. Po oslobodení Mizíka začali prívrženci kotlebovcov tlieskať na znak súhlasu s verdiktom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Poslancovo ospravedlnenie z roku 2017

https://www.youtube.com/watch?v=VV8vNAOtxQY

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/ĽS Naše Slovensko v NR SR, InfoVojna, Facebook/Stanislav Mizík