Politická situácia v krajine je neistá, pričom sa na parlamentnej pôde neustále rozoberá úradnícka vláda či predčasné voľby. Najnovšie sa Eduard Heger po dlhom napínaní konečne rozhodol odísť zo strany OĽaNO. Aktuálne udalosti boli zrejme pre ďalšieho z politikov poslednou kvapkou a oficiálne plánuje odísť z politického sveta.

Ján Benčík bol po Nežnej revolúcii spoluzakladateľom hnutia VPN v Ružomberku, pričom pracoval ako redaktor mestského periodika Ružomberský hlas. V roku 2012 sa začal intenzívne venovať svojmu blogu, v ktorom písal hlavne o extrémistoch, neonacistoch a konšpirátoroch.

Jeho aktivity ocenil aj vtedajší prezident Andrej Kiska. Zrejme nebolo žiadnym prekvapením, keď stál po boku bývalej hlavy štátu pri zrode strany Za ľudí, ktorej bol súčasťou. Po jej rozpade sa napokon stal členom poslaneckého klubu SaS.

V týchto chvíľach si 74-ročný muž rekapituluje svoju krátku politickú kariéru, pričom sa nazdáva, že sa politike zrejme vôbec nemal venovať. ,,Som sklamaný, cítim dezilúziu. Nemôžem mať dobrý pocit, lebo sa mi zdá, že to celé bolo zbytočné. Asi som do toho vôbec nemal ísť. Mal som poslúchnuť manželku, ktorá ma varovala. Bol som naivný,“ povedal saskár v rozhovore pre Denník N.

Člen Národnej rady SR oznámil, že oficiálne končí v politike. V najbližších voľbách už nebude kandidovať do parlamentu. Súčasťou strany SaS a poslancom bude do predčasných parlamentných volieb 2023, kedy si Slováci vyberú novú koalíciu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Denník N  |  Foto: YT/TOP z NRSR, YT/Aliancia Fair-play