Poslanec OĽaNO Herák po obvinení zo zneužívania: Prvé VYJADRENIE!

Dátum:

Poslanec strany OĽaNO Ján Herák prežíva aktuálne náročné časy. Začiatkom týždňa vyplávalo na povrch mimoriadne závažné obvinenie, ktoré sa má týkať maloletej osoby. Ku kauze sa rozhodol vyjadriť aj samotný politik, ktorý obvinenia popiera.

Poslanec Ján Herák sa pasuje s medializáciou závažného obvinenia, ktoré mu bolo vznesené už minulý rok. Týkať sa má až troch skutkov, konkrétne zneužívania maloletej osoby, nedbanlivosti pri starostlivosti o dieťa a ohrozovania mravnej výchovy mládeže. V prípade preukázania viny hrozí politikovi až 10 rokov za mrežami.

Herák z OĽaNO sa pred vstupom do politiky venoval práci s deťmi v domovoch, no zverejnené obvinenia voči svojej osobe rázne odmieta: „Deti sú rôznorodé, pretože za 15 rokov mojej tvrdej práce som sa stretol s rôznymi záležitosťami vo vzťahu animátor verzus dieťa. Niektoré deti majú suicidálne sklony, niektoré zase veľmi rady klamú, domýšľajú si a vykresľujú veci, rady sa zaľúbia, vidia dokonca v animátoroch vzor otcov. Tam do toho vstupuje skutočne veľa faktorov,“ objasňuje pre Topky, ako mohlo k obvineniu dôjsť.

Politik, ktorý v prípade spolupracuje s políciou a nitrianskou prokuratúrou, priznal, že trestné oznámenie na jeho osobu podala štatutárka jedného zo zariadení. Je presvedčený, že ide o zámerné obvinenie, pričom sa obhajuje 15-ročnou bezproblémovou praxou s deťmi. „Môžete sa spýtať viacerých riaditeľov, s ktorými som za tie roky pôsobil na to, či sú s mojou prácou spokojní alebo nie sú. Sú to odborné tímy, ktoré mi roky rokúce dávali deti na tábory, na rôzne aktivity a semináre… Vždy sa ale nájde druhá strana, ktorá s vami nemusí byť spokojná,“ dodáva a len pred chvíľou pritom pozastavil svoje členstvo v OĽaNO.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: FB/Ján Herák – OĽANO

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...