Známy poslanec strany OĽaNO má, zdá sa, veľký problém. Hoci svoje netradičné kroky podľa vlastných slov konzultoval s právnikmi, ukazuje sa, že mohol napriek tomu urobiť chybu. Aktuálne mu hrozí strata 12 mesačných poslaneckých platov.

Poslanec OĽaNO Erik Ňarjaš sa pred niekoľkými dňami objavil na facebookovej stránke firmy Pilot Energy, ktorá sa zaoberá predajom energetických nápojov a zapózoval si s baleniami plechoviek. Stránka zároveň vyzývala ľudí k účasti na plošné testovanie. O niekoľko dní sa politik nechal odfotiť pri rozdávaní plechoviek zdravotníkom, ktorí sa testovania v teréne zúčastnili, ako aj čakajúcim ľuďom.

Zákon pritom poslancom a verejným funkcionárom zakazuje používať svoju tvár na reklamu či propagovanie produktov. Ňarjašovi môže podľa zákona hroziť strata až 12 mesačných platov, pričom Transparency International Slovensko už podalo podnet na preverenie. „Poslanec parlamentu Erik Ňarjaš (OĽaNO) robil cez víkend okato reklamu novému energetickému nápoju. Ten rozbiehajú ľudia, ku ktorým sa zhodou okolností (?) pred mesiacom pridal do podnikania v inej firme, ktorá robí distribúciu potravín. Ňarjaš tvrdí, že to bola charita. No… tá sa robí nezištne pre ľudí, ktorí to potrebujú. Propagovanie výrobku, ktorý pomáha biznisu tvojich priateľov-spolupodnikateľov, teda my za charitu nepovažujeme,“ napísali.

Narážajú pritom na fakt, že spoločníkom firmy Pilot Energy Slovakia je Mária Baloghová, ktorá je aj väčšinovou majiteľkou firmy Food, kde sa stal Ňarjaš pred tromi týždňami menšinovým spoločníkom. Na tieto slová zareagoval aj samotný poslanec: „S firmou Pilot Energy nie som v žiadnom vzťahu. Viem, že vlastnícke korene Pilot Energy sú u panej, ktorá má so mnou druhú firmu, viem, že to pravdepodobne prevádzkujú, ale ja ako osoba nemám s Pilot Energy žiadne vlastnícke pomery,“ uviedol podľa Denníka N.

Poslanec tvrdí, že nešlo o reklamu, pretože plechovky rozdával zadarmo a situáciu prirovnal k tej spred nedávna, keď poslanci Smeru rozdávali minerálky nemocniciam, pričom aj na týchto záberoch bolo vidieť značku. „Preto v tom nevidím ani morálny problém, ani právny. Bola to vyslovene charita. Mrzí ma, že ľudia sa nepozerajú na dobro, na to, že sme pomáhali zdravotníkom, ale hľadajú len to zlé. Môj úmysel bol dobrý, ak to niekto bude vykladať inak, budem to musieť rešpektovať,“ dodal. O veci bude rozhodovať parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií: „Hovorím úprimne, pýtal som sa na to, či je to okej. Naši právnici mi povedali, že áno,“ uzatvára tému.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Transparency International Slovensko, dennikn.sk │ Foto: Facebook/Erik Narjas, Pilot Energy