Šéf mimoparlamentnej strany Hlas Peter Pellegrini pred pár dňami zverejnil ďalšiu zo série voľnočasových fotografií v prírode. Tentokrát sa pred objektív postavil s malým psom v náručí, čím si vyslúžil tisícky lajkov na Facebooku. Poslanec OĽaNO ale okamžite zareagoval.

Pellegrini sa fanúšikom pred pár dňami prihovoril s obľúbeným domácim miláčikom v náručí: „Mám rád všetky zvieratá, no k srdcu mi prirástli azda najviac psy. Sú priateľské a verné. Najviac ma na nich ale fascinuje ich úprimná radosť. Psík na fotke nie je môj… Toho môjho Atreya by som len ťažko zodvihol na ruky, keďže je podstatne ťažší,“ vysvetlil.

Na Pellegriniho fotku so psom na rukách zareagoval na sociálnej sieti poslanec OĽaNO Andrej Stančík. Ten šéfa Hlasu vysmial a svojmu bratovi nechal vyhotoviť vlastný záber so psom. „Psíky na profiloch vraj letia, tak pridávam tvorbu môjho brata. Na rozdiel od populistov a farizejov, ja za ochranu zvierat v parlamente hlasujem,“ rýpol do expremiéra. Zrejme svojimi slovami poukázal na situáciu spred pár mesiacov, keď sa v parlamente hlasovalo o zákone súvisiacom s držbou a chovom psov, kedy práve Pellegrini nehlasoval.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Peter Pellegrini, Andrej Stančík