Poslanec za stranu Sme rodina sa v minulosti posťažoval na sociálnej sieti, že mal vážny konflikt s mužom zákona, ktorý napokon vyústil do podania trestného oznámenia. Karta sa však obrátila a samotný politik najnovšie čelí vážnemu obvineniu.

Patrick Linhart ešte začiatkom októbra 2020 na sociálnej sieti prehovoril o incidente, ku ktorému malo dôjsť v Nových Zámkoch. Policajt mal upozorniť poslanca, že nemá rúško a následne údajne došlo k fyzickému napadnutiu, v dôsledku čoho mal člen strany Sme rodina zranenú ruku.

Politik podal na zasahujúceho policajta trestné oznámenie a celým prípadom sa zaoberal aj Úrad inšpekčnej služby. Ten však pri vyšetrovaní zistil, že nebola splnená skutková podstata trestného činu a celú záležitosť uzavrel. Voči obvinenému však Policajný zbor viedol disciplinárne konanie za porušenie nariadenia o etickom kódexe.

Spomínaný policajt sa napokon rozhodol, že to nenechá iba tak a plánuje očistiť svoje meno. Na poslanca podal trestné oznámenie za krivé obvinenie. Podľa informácií TV Markíza je Linhart stíhaný z prečinu krivej výpovede, krivej prísahy a prečinu ohovárania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Patrick Linhart poslanec, Polícia SR